8 thoughts on “ Ghjuvan Pè - lAlbinu - Suminata He A Grana Di LAvvene (CD, Album)

  1. Shqipëria 2 Korrik Situata e Covid në Shqipëri: 82 raste të reja, 3 njerëz ndërrojnë jetë! Shpërndarja gjeograf.
  2. Elvana Gjata plas bombën, në një album me J Balvin. Publikuar. Prill, Nga. cna. Vetëm një ditë më parë Elvana Gjata publikoi këngën e saj më të re në bashkëpunim me Ty Dolla Sign, me titull “Off guard”, këngë e cila u pëlqye shumë dhe aktualisht në Youtube ka arritur mbi mijë shikime.
  3. Juventus-Roma ka qenë një aks tepër ‘i nxehtë’ në këtë merkato verore. Sipas “Sky Sport”, orët e fundit janë duke tentuar një shkëmbim në krah të majtë. Në marrëveshje janë Spinazzola (i datëlindjes ) në një anë dhe Luca Pellegrini (datëlindja ) në anën tjetër. Mbrojtësi i .
  4. May 24,  · Djali vjeçar ka humbur jetën ndërkohë që motra e tij 9-vjeçare, është plagosur rëndë në fshatin Koçaj, në Bulqizë pasi ishin duke luajtur me një granatë e cila ka shpërthyer.Mësohet djali i mitur M. Çupi, ka humbur jetën në spitalin Bulqizës. Ndërkohë që motra e tij është në gjendje të rëndë shëndetësore dhe është sjellë me helikopter drejt spitali të.
  5. Pè la piazza San Niculà Lam / Mim Caminavi incù u to estru Do / SoL Chì nisunu ùn si pò scurdà Fa / Mim Venti toni è timpeste Ùn ti pudianu inchjudà In lu to capu eranu feste Ch'ogni ghjornu ci facii campà Davi un sensu à l'amicizia Cum'è s'è tù l'avissi parturita È ghjera incù la to famiglia U tisoru di la to vita.
  6. Gjatësia e rrokjeve (ndarja e fjalëve në rrokje: con-cor-di-a - bashkimi); Theksi (rëndom theksohet rrokja e parafundit: natura, si në gjuhën shqipe: natyra) LIDHMËRITË ME TERMINOLOGJINË GRAMATIKORE DHE LEKSIKORE Morfologjia latine (dhe shqipe) Veçoritë morfologjike: rrënja, tema dhe mbaresa;.
  7. Një rast tragjik i ndodhur mbrëmë në Vienë të Austrisë ka marrë vëmendjen e mediave atje, derisa, mëngjesin e së shtunës lajmi për vrasjen e gruas vjece nga burri i saj ka zënë ballinat e mediave, raporton Gazeta Express.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *